Kayseri Kepenk Panjur Sistemleri

KEPENK PANJUR SİSTEMLERİ
Panjur Sistemleri, özellikle villa tarzı evlerde, müstakil yapılarda ve yazlık tipi yaşam alanlarında sıklıkla kullanılan bir cam ve/veya pencere koruma sistemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Panjur, temelde pencere dışına takılan, yatay şekilde ve açılır-kapanır biçimde üst üste bindirilmiş pvc veya tahtalardan oluşan, güneş ve rüzgarı önlemek amacı ile takılan bir aparat olarak tanımlanır.

Öte yandan Kepenk Sistemleri ise, genel olarak çarşı gibi kalabalık ve tenha yerlerde hırsızlık ve benzeri olaylara karşı bir güvenlik aracı olarak dükkanları kapatmak amacı ile kullanılan, günümüzde ağırlıklı olarak pvc'den üretilen ve kapak olarak nitelendirilen aparatlardır.

Kepenklerle sık sık dükkan kapılarında karşılaşmamıza rağmen bazı bireysel ev sakinleri de balkon, veranda ya da kış bahçesi kapılarını mühürlemek için de kepenk kullanımına başvurabilmektedir.

Kayseri Kepenk Panjur Sistemleri, Panjur ve Kepenk İmalatı

Kayseri Kepenk Panjur Sistemleri, Panjur ve kepenk çeşitleri temelde birkaç ayrı noktada birbirinden ayrılsa da çoğunlukla aynı üretim mantığı ile imal edildiği için genellikle birlikte anılan ve satılan ürün grupları olarak karşımıza çıkar. Dolayısıyla da panjur imalatı ve kepenk imalatı süreçlerini bir olarak almak mantıklı olacaktır.

Söz konusu panjur üretimi olduğu zaman özellikle son yıllarda büyük inşaat firmalarının projelerinde sıklıkla kullandığı panjur tipinin Pvc ve Alüminyum panjur olduğunu söylemekte fayda vardır.

Panjur modelleri arasında fazlasıyla revaçta olan pvc ve alüminyum panjur kapı, her şeyden önce ses yalıtımı ve hırsızlığa karşı büyük bir koruma ve güvenlik teşkil eder.

Bununla birlikte bu tip panjur çeşitleri hava koşullarından koruma ve ısı izolasyonu konusunda da gerçek anlamda bir yapısal çözüm olarak karşımıza çıkar.

Kayseri Kepenk Panjur Sistemleri, Kepenk üretimi de tıpkı panjur üretimi esnasında olduğu gibi son teknolojik cihazların kontrolünden, güvenlik ve yalıtım testlerinden ve çağdaş üretim tekniklerinden geçmektedir.

Kepenklerin özellikle iş yerlerinde kullandığından bahsetmiş, tercihen pencere ve kapıların mühürlenmesinde de rol oynadığını belirtmiştik.

Eski tarz kepenkler ağır ve hantal materyalden üretildiği için açma ve kapama esnasında esnafa ve kullanıcıya büyük ölçüde zorluk çıkartıyordu demek yanlış olmaz.

Ancak son teknolojik gelişmeler ile birlikte yeni nesil kepenkler kolaylıkla açılır ve kapanır hale gelerek herkesin gündelik hayatını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Bununla birlikte mağaza ve iş yeri güvenliğini sağlama konusunda bir numara olan kepenk çeşitleri zahmetsiz, problemsiz ve uzun ömürlü bir biçimde kullanıcılarına hizmet ediyor.

Panjur ve Kepenk Modelleri

Hem panjur hem kepenk modellerini pek çok farklı kullanım alanına ve tercihine göre sınıflandırmak ve sıralamak mümkün. Panjur modellerine baktığımız zaman pek çok farklı yaşam alanına ve ev tarzına göre modelin karşımıza çıktığını söyleyebiliriz.

En sık tercih edilen panjur çeşitleri arasında motorlu panjur ve panjur perde olduğunu vurgulamak mümkün. Motorlu panjur tek bir düğme yardımı ile çalışan bir panjurdur ve manuel panjur çeşitlerinin aksine herhangi bir manuel iş gücü gerektirmez.

Panjur Kepenk Sipariş ve Teklif

Eğer Kayseri ve Civar illerde ikamet ediyor ve Kayseri panjur kepenk firmaları üzerine bir araştırma yapıyorsanız doğru adrestesiniz demektir. Firmamız Kalite Cam Balkon, kepenk ve panjur imalatı, üretimi ve montajında önde gelen firmalar arasında yer alır.

Kaliteli hizmet anlayışı ve yılların deneyimi ile ürünlerini müşterilerine sunan Kalite Cam Balkon en kaliteli malzemelerden üretilen panjur ve kepenk çeşitlerini beğeninize sunar.

Daha fazla bilgi edinmek, panjur ve kepenk sistemleri hakkında araştırma yapmak ve detaylı fiyat bilgisi almak için İletişim bölümümüzü ziyaret edebilir, bizimle temasa geçebilirsiniz.

Detaylı bilgi ve Keşif talebi için lütfen iletişime geçiniz.